Przeróbki nowego mieszkania. Warto?

Przeróbki nowego mieszkania. Warto

Wprowadzanie się do nowego mieszkania, zawsze ma związek z meblowaniem całego lokalu. Niekiedy już w chwili zakupu mieszkania okazuje się, że samo meblowanie to za mało – niezbędne są przeróbki kupionego lokalu.

Czy warto decydować się na przeróbki nowego mieszkania?

W zasadzie przeróbka mieszkania, które nabyliśmy jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej zdecydować się na takie prace już na początku – przed końcowym umeblowaniem, i urządzeniem mieszkania. Decydując się na takie coś, trzeba jednak wiedzieć, że będzie to wymagało sporych wydatków oraz określonego czasu.

Nie zawsze przeróbki nowego mieszkania są możliwe.

Decydując się na przeróbki nowego mieszkania, trzeba jednak uwzględnić coś jeszcze. Mieszkanie to miejsce, w którym pewnych zmian nie można dokonywać, inne trzeba konsultować ze spółdzielnią mieszkaniową, administratorem lub odpowiednimi instytucjami. Szczególnie to istotne w przypadku zakupu nowego mieszkania. Często okazuje się, że w umowie, którą zawieramy z deweloperem, spółdzielnią czy administratorem, znajduje się szereg ograniczeń związanych z remontami, zmianami i adaptacjami pomieszczeń należących do mieszania. Są przypadki,w  których nawet dobre przeróbki wymagają zgody administracji. Taka sytuacja nie musi być nawet związana z mieszkaniem. Istnieją bloki, w których nawet powieszenie anteny satelitarnej na balkonie,czy też postawienie na balkonie kwiatów, wymaga zgody osoby, która o tym decyduje.

Przeróbki nowego mieszkania

Czego nie można robić?

Spośród wielu prac zakazanych w takiej sytuacji, na pewno można wymienić prace związane z burzeniem ścian nośnych budynku, zmianę wielkości okien i drzwi, zmiany wyglądu zewnętrznego lokalu. Nawet założenie okien, które w znaczący sposób odróżniają się od wszystkich innych okien w bloku, to coś, co może być zakazane.

Podsumowując.

Przeróbka nowo nabytego mieszkania ma sens, nie można jednak zapominać, że nie wszystko można w ten sposób wykonać. Wiele rzeczy jak najbardziej, inne będą wymagać zezwolenia. Znajdą się jednak prace zakazane i niestety trzeba się temu podporządkować. Warto mieć tego świadomość.

One thought on “Przeróbki nowego mieszkania. Warto?

  1. Moja znajoma miała taką sytuację – kupiła mieszkanie – na własną rękę-, które niestety pozostawiało bardzo wiele do życzenia i musiała poświęcić wiele pieniędzy i czasu na jego remont, co nie zawsze było możliwe bo spółdzielnia na wiele rzeczy się nie zgadzała. Ja na szczęście kupiłam rok temu nowy apartament za pośrednictwem i wszystko było sprawdzone od zera. Uważam, że przed kupnem mieszkania trzeba wszystko sprawdzić by tak jak moja znajoma nie wiem z automatu jeszcze w progu remontu na głowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zleć nam przeprowadzkę