Transport kwiatów podczas przeprowadzki.

Transport kwiatów

Realizacja przeprowadzki to transport bardzo wielu rzeczy. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek miał okazję przeżywać takie chwile. Spośród przewożonych rzeczy, wiele przewozi się z łatwością, ale nie wszystkie.

Transport kwiatów – dlaczego to takie trudne?

Jedna z trudniejszych do przewożenia rzeczy to kwiaty doniczkowe. Coś, co można spotkać w każdym domu. Zdobią, cieszą oko, czasem pachną, ale przewieźć je jest dość trudno.

Oczywiście trudno mówić o trudnościach w przewożeniu, jeśli temat dotyczy niewielkich doniczek i małych kwiatów. Problem pojawia się, gdy do przewiezienia są duże kwiaty, rozłożyste, lub po prostu wysokie. Podatne na uszkodzenie i trudne do przewiezienia.

Kwiaty wysokie czy rozłożyste?

W przypadku takich kwiatów, rodzaj sposobu przewożenia jest oczywiście zależny od tego, czy są to kwiaty wysokie, z jedną czy kilkoma łodygami, czy rozłożyste, z mnóstwem podatnych na złamanie liści. W pierwszym przypadku wystarczy wzmocnienie łodygi, poprzez zamocowanie do niej sztywnego kija, ewentualne dodatkowe osłonięcie miejsc, które są podatne na uszkodzenia, w drugim, warto kwiat zapakować tak, by było bezpiecznie. Trudno odpowiedzieć na pytanie o konkretny sposób pakowania – wszystko jest zależne od sytuacji. Zawsze przed konkretną decyzją, trzeba obejrzeć kwiat, który jest do przewiezienia sprawdzić, jakiego typu to roślina i co się może z nią stać, dopiero później decydować.

Transport kwiatów podczas przeprowadzki

Jak przygotować kwiaty do transportu?

Decydując się na transport kwiatów, nie można zapominać, że mogą zniszczyć się w transporcie. Stosunkowo łatwo jednak je dobrze zabezpieczyć. Doniczka wypełniona ziemią, to świetny początek – dzięki ciężarowi, ryzyko, że kwiat się przewróci, jest dużo mniejsze. Rzecz jasna trzeba również wiedzieć o tym, że kwiat może się uszkodzić, jeśli coś na niego spadnie, coś innego się przesunie – warto zadbać o to, by tak nie było.

Dobrze zabezpieczony kwiat, który będzie przewożony w odpowiednich warunkach, raczej nie powinien ulec zniszczeniu. Warto oczywiście się o to starać – kwiaty tego rodzaju, to rośliny, które nierzadko hodowane są przez lata. Szkoda byłoby zniszczyć je w ciągu jednego dnia, niezbyt uważnym przenoszeniem czy też przewożeniem.

(Źródło: https://www.fortis-przeprowadzki.pl/jak-przewiezc-rosliny-podczas-przeprowadzki.html )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zleć nam przeprowadzkę