Transport sprzętu AGD. O czym należy pamiętać?

Transport sprzętu AGD. O czym należy pamiętać?

Transport sprzętu AGD to element każdej przeprowadzki. W każdym domu znajduje się lodówka, pralka, zmywarka i inne tego rodzaju urządzenia. Ich przewiezienie jest jak najbardziej niezbędne … i ryzykowne. Aby sprzęt AGD dział w nowym miejscu, trzeba wiedzieć, jak go przewozić.

Transport sprzętu AGD – jak się za to zabrać?

W przypadku sprzętu AGD, procedury przy transporcie są różne. W każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność przy przenoszeniu sprzętu, przenosić go w pozycji zbliżonej do pionowej, a wcześniej zabezpieczyć na czas transportu. W przypadku pralek niezbędne jest zablokowanie bębna, w przypadku lodówek czy zmywarek takiej potrzeby nie ma, ale szczególnie przy nich, trzeba zwracać uwagę na to, by sprzęt solidnie zabezpieczyć i przenosić w pionowej pozycji, gwarantując sobie, że płyny krążące w lodówkach nie zniszczą delikatnych elementów.

Ważne jest zamocowanie sprzętu AGD w samochodzie.

Chcąc transportować sprzęt AGD, trzeba pamiętać, że najczęściej to dość wąskie urządzenia o znacznym ciężarze i sporej wysokości. Ryzyko przewrócenia się takiej rzeczy jest jak najbardziej realne, zawsze więc należy zamocować sprzęt w samochodzie, spinając go choćby pasami.

Sprzętu AGD nie powinno się od razu włączać.

Transport sprzętu AGD, to rzecz trudna, nie można zapominać o tym, że istotne jest jeszcze to, by sprzęt poprawnie wnieść i uruchamiać we właściwym czasie. Zawsze po wniesieniu bowiem warto odczekać co najmniej kilkanaście godzin i dopiero po tym czasie uruchamiać. Obowiązkowe jest to przy lodówkach, w których płyn chłodniczy i krążący olej mógł dostać się w nieodpowiednie kanały. Jeśli nastąpi natychmiastowe uruchomienie lodówki – można doprowadzić do jej zniszczenia.

Transport sprzętu AGD

W przypadku pralki odczekać trzeba z innego powodu – woda znajdująca się w pralce (w zakolach węży i inne miejscach) może w trakcie transportu zalać delikatne elementy pralki – odczekanie przed uruchomieniem pozwoli wodzie odparować. Przerwa jest istotna również z innego powodu – przy zmianach temperatury pojawia się ryzyko zaparowania urządzeń, dlatego tak istotne jest, by urządzenie ociepliło się do temperatury istniejącej w nowym pomieszczeniu.

Zajmując się tym tak jak należy, z pewnością uda się doprowadzić do tego, by sprzęt AGD dotarł na miejsce nieuszkodzony i w dalszym ciągu działał bez problemu.

One thought on “Transport sprzętu AGD. O czym należy pamiętać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zleć nam przeprowadzkę