Warning: Use of undefined constant simple_breadcrumb - assumed 'simple_breadcrumb' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fortis1/domains/fortis-przeprowadzki.pl/public_html/wp-content/themes/fortis/template-parts/content-page.php on line 22

Jak zrealizować transport lodówki oraz innego sprzętu AGD?

Przeprowadzka z domu czy mieszkania praktycznie zawsze wiąże się z koniecznością przetransportowania urządzeń AGD. Nie każdy chce pozostawiać takie urządzenia nowym właścicielom, tym bardziej, że przeważnie są one dość wartościowe.

Jak przetransportować urządzenia typu: lodówka, pralka, kuchenka gazowa?

Odpowiedź na to pytanie, warto zacząć od tego, że urządzenia AGD można podzielić na tak zwane małe AGD i duże AGD. Z małym AGD nie ma specjalnego problemu. Problem powstaje w przypadku AGD znaczniej wielkości i znacznych gabarytów. Do najtrudniejszych w przewiezieniu należy pralka, kuchenka gazowa i lodówka.

Transport pralki

Problemem w przypadku pralki jest nie tylko jej waga, powodująca, że przeniesienie sprzętu jest dość trudne. Istotne jest również to, że nieodpowiednio przygotowany i nieodpowiednio przewożony sprzęt, można po prostu uszkodzić. Przygotowując pralkę do transportu, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej odpowiednie przygotowanie. Istotne jestzabezpieczenie bębna pralki oraz zabezpieczenie innych elementów. Zabezpieczenie bębna, który zawieszony jest na sprężynach, ma na celuzapobieżenie jego uszkodzeniu w transporcie, zabezpieczenie innych elementów, to zwykłe działanie mające na celu ochronienie pralki przed uszkodzeniem. Warto pamiętać o jednym – pralka powinna być przewożona w pozycji pionowej, gdyż istnieje ryzyko zalania wodą delikatnych elementów. Jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba przewozić pralkę leżącą na boku położonym bliżej szufladki na proszek, a po transporcie odczekać co najmniej24 godziny przed uruchomieniem pralki.

Transport kuchenki gazowej

Z kuchenką gazową problem może pojawić się już przy demontażu. Należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności przy odkręcaniu jej od przyłącza gazowego. Oczywiście nie można zapominać o odcięciu gazu– z reguły można znaleźć przy kuchence odpowiedni zawór. Dalsza część prac z kuchenką nie jest już większym problemem.

Transport lodówki

Lodówka, to dość specyficzny sprzęt. Nie każdy wie, że konieczne jest przenoszenie jej w pozycji jak najbardziej zbliżonej do pionu. Oczywiście nie zawsze da się, to osiągnąć, dlatego trzeba pamiętać o tym, by po dostarczeniu jej na miejsce nie uruchamiać natychmiast. Należy odczekać co najmniej 24 godziny – jest to konieczne, ze względu na to, iż w trakcie transportu płyn chłodniczy może ulec przemieszczeniu. Oczywiście należy również zwrócić uwagę na to, by lodówkę zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem. Odpowiednie zabezpieczenie jest więc konieczne, istotne jest także zachowanie ostrożności w przenoszeniu i unikanie przypadkowych uszkodzeń zewnętrznych elementów lodówki.

Odpowiednio traktowany sprzęt AGD, z pewnością dowieziemy na miejsce w całości i będziemy mogli cieszyć się jego bezawaryjną pracą. Warto zwrócić na to uwagę. Sprzęt AGD jest bowiem dość kosztowny i drogi w naprawie. Warto takiej konieczności unikać.

Zleć nam przeprowadzkę