Kategoria: Blog o przeprowadzkach

Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Wśród największych wyzwań, które towarzyszą każdej przeprowadzce jest oczywiście przetransportowanie swojego dobytku (a przynajmniej znacznej jego części) do nowego mieszkania. Okazuje się, że najtrudniej będą mieli Ci, którzy decydują się na transport mebli – te zazwyczaj nie są lekkie, a dodatkowo zajmują często sporo przestrzeni. Z racji swoich zazwyczaj nieporęcznych rozmiarów i dużej wagi, znoszenie i wnoszenie ich do mieszkania może sprawić dużo trudności.

Wynoszenie i wnoszenie mebli może sprawiać wiele trudności.

Jeżeli zdecydowałeś się już na nowe, umeblowane lokum i nie ma konieczności przenosić się wraz ze swoimi starymi meblami, to jesteś wśród nielicznych szczęśliwców, którzy nie muszą sobie zaprzątać głowy transportem mebli. Jeśli jednak kupiłeś mieszkanie nieumeblowane i chcesz aby stała w nim Twoja ulubiona, pojemna szafa, meblościanka, łóżko czy inne meble, musisz liczyć się z dodatkowymi trudnościami. Transport mebli to wszak nie tylko przewóz samochodem ale także wynoszenie i wnoszenie. Zanim przystąpimy do tych prac, warto wcześniej dokładnie zaplanować każdy szczegół.

Możliwe problemy przy transporcie mebli

Najwięcej problemu stwarzają meble o największych gabarytach. Zazwyczaj po zakupie mebli wnosimy je do mieszkania w formie rozłożonej, a składamy je w całość dopiero w zaciszu domowym. Jeżeli chcemy wynieść je w całości, trzeba najpierw sprawdzić, czy będą chciały się „przecisnąć” przez wnękę drzwiową lub futryny okienne (wykorzystanie futryn bywa możliwe w przypadku parterowych domów). Wynoszenie mebli w całości samemu nie jest jednak polecane, gdyż nie trudno wówczas uszkodzić (obić) np. kanty wynoszonych mebli. Dodatkowo, podczas nieumiejętnego wynoszenia, możemy uszkodzić wykończenia ścian, okna lub drzwi.

Większe elementy owija się folią typu stretch lub folią bombelkową.

Bezpieczne wynoszenie mebli

Najlepszą metoda w przypadku dużych mebli jest ich wcześniejsze rozkręcenie i odpowiednie zabezpieczenie na czas transportu. Większe elementy owija się folią typu stretch lub folią bombelkową, a jeśli to konieczne zabezpiecza się je dodatkowymi środkami. Mniejsze elementy, bądź części mocowań można spakować w specjalne kartony bez lub z wypełniaczami – w zależności od rodzaju danego elementu. Taki sposób zapakowania mebli, znacząco ułatwia ich wynoszenie i wnoszenie oraz zmniejsza ryzyko przypadkowego uszkodzenia.

Transport mebli do nowego mieszkania, to duże trudności wymagające umiejętności organizacyjnych, dobrego planowania oraz znacznej pracy fizycznej. Nie musimy jednak zostawać z tym problemem sami. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe, takie jak FORTIS, zajmą się wszystkim za Ciebie. Dodatkowo, korzystając z pomocy ludzi z doświadczeniem, będziesz miał gwarancję, że Twoje meble bezpiecznie zamieszkają w nowym lokum.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy!

Warszawa a tanie przeprowadzki. Jak zorganizować transport?

Przeprowadzka do Warszawy to niejednokrotnie marzenie wielu ludzi, chcących żyć w dużym, tętniącym życiem mieście. Czasem przeprowadzka do Warszawy jest także koniecznością np. ze względu na dostanie się na wymarzone studia, czy z uwagi na nową pracę. Po chwili stajemy jednak przed nie małym zmartwieniem, gdyż przeprowadzki do dużych miast najczęściej są kojarzone z dużym wydatkiem. Czy zatem możliwa jest tania przeprowadzka do Warszawy? Jak zminimalizować jej koszty?

(Czytaj dalej)

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki ?

Nie da się ukryć, że przeprowadzka związana jest z pakowaniem przeróżnych rzeczy do wszelkiego rodzaju opakowań. Jednak skąd wziąć odpowiednie kartony do przeprowadzki, które nie uszkodzą się przy pierwszym podnoszeniu ich z podłogi? Oto kilka wskazówek, które pomogą nam w szybkim znalezieniu kartonów do przeprowadzki.

(Czytaj dalej)

Łódzkie hotele coraz więcej liczą sobie za nocleg

Hotel w ŁodziO idącym w dobrą stroję rozwoju miasta świetnie świadczą ceny miejsc hotelowych, które zmieniają się w zależności od atrakcyjności danej miejscowości. Miasta niechętnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów mają niskie ceny hotelowe. W przypadku dobrze rozwijających się miast ceny te są wysokie, a podwyżki świadczą o polepszającej się sytuacji. Biorąc pod uwagę ten czynnik to Łódź była w ostatnich 12 miesiącach liderem podwyżek. Przeciętna cena noclegu w łódzkim hotelu wzrosła bowiem o 7%. Wiele bogatszych od Łodzi miasto zanotowało w tym czasie spory spadek. (Czytaj dalej)

Pechowa rewitalizacja kamienicy przy Żwirki 22 w Łodzi

W całej Łodzi trwa rewitalizacja wielu kamienic, która to idzie naprawdę sprawnie i miasto pięknieje nam w oczach. Skazą na całym programie rewitalizacji miasta jest jednak kamienica przy ulicy Żwirki 22 w Łodzi, która zdecydowanie nie ma szczęścia. Jej rewitalizacja rozpoczęta została już dawno temu i miała zostać skończona w październiku roku 2015. (Czytaj dalej)

Willa Kellera w Łodzi – jej los jest wciąż niepewny

Willa KelleraJednym z najpiękniejszych i najwięcej wartych zabytków na terenie Łodzi jest z całą pewnością willa Kellera, wybudowana pod koniec XIX wieku, która to mieści się przy ulicy Gdańskiej 49.  Choć od wielu lat willą tą się nikt nie interesuje i nikt w niej absolutnie nie mieszka to nadal prezentuje się ona bardzo okazale, jednak jej los jest bardzo mocno niepewny. (Czytaj dalej)

Łódź w czołówce europejskich miast przyjaznych rozwojowi nowoczesnych technologii

Bardzo niepozorna Łódź jest od pewnego czasu absolutnym liderem europejskim jeśli chodzi o przyjazność dla rozwoju nowoczesnych technologii. Są to różnego rodzaju rozwiązania, które przede wszystkim mają sprzyjać innowacyjności gospodarki, jej szybkiemu rozwojowi, ale także wpływają oczywiście na rozwój samej Łodzi, która dzięki temu może przyciągać do siebie przedstawicieli firm z branży IT, którzy być może w przyszłości zaczną otwierać swoje oddziały firm właśnie u nas. (Czytaj dalej)

Kolejna edycja programu „Zielone Podwórka” rusza w Łodzi

Od pewnego czasu Łódź bardzo dynamicznie się zmienia. Po pierwsze spada nam stopniowo w mieście bezrobocie, ponieważ bliskość ogromnego węzła autostradowego sprawia, że powstaje pod Łodzią mnóstwo powierzchni magazynowych, w których zatrudnienie znajdują między innymi mieszkańcy naszego miasta. Według danych z roku 2015 to właśnie Łódź jest dzisiaj liderem jeśli chodzi o wynajem powierzchni magazynowych na tle całego kraju, a w tym roku skończyć ma się wiele kolejnych inwestycji, które na pewno przyniosą nam następne miejsca pracy. (Czytaj dalej)